tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

OPOWIEŚĆ MISYJNA

Do naszego domu szkolno-seminaryjnego przyjeżdża wiele osób :) Tym razem przybył do nas w odwiedziny ks. Jacek Swęd - michalita, który pracuje na misjach na dalekiej Dominikanie :) W pewien środowy wieczór spotkał się z naszymi uczniami by im przybliżyć pracę misyjną i życie ludzi z którymi na co dzień pracuje :)

KWIETNIOWA NIEDZIELA

To była niedziela pamiętnego kwietnia tego roku :) Pogoda w kratkę jak to w tym miesiącu bywa. Pomysł, żeby gdzieś wyjechać.

Czytaj więcej...

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2017

 

ALLELUJA!

„Chrystus Zmartwychwstał! Niech wraz z Nim zmartwychwstaje cały świat” – św. Jan Paweł II.

Przeżywanie tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa pozwala zatrzymać się nad wielkością Bożej Miłości objawionej w Wieczerniku, Ogrójcu, na krzyżowej drodze i na Golgocie.

Życzymy Rodzinom Uczniów, Darczyńcom i Sympatykom oraz odwiedzającym stronę by ta prawda o Bogu, który jest samą Miłością radowała Wasze serca i przenikała chwile codzienności.

Niech Zmartwychwstały Pan pozwala doświadczyć swej chwalebnej obecności i umacnia nadzieję życia wiecznego. Życząc tego pamiętamy o Was w naszych modlitwach

2 KWIETNIA - WAŻNA DATA

2 kwietnia b.r. zostanie nam w pamięci do końca życia z kilku bardzo ważnych powodów :) A dokładnie z trzech:

Czytaj więcej...

TARGI EDUKACYJNE 2017

27 MARCA B.R. WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W KROŚNIEŃSKICH TARGACH EDUKACYJNYCH :) GODNIE REPREZENTOWALIŚMY NASZĄ SZKOŁĘ :)FILADELFIJSKA OPOWIEŚĆ

15 marca b.r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie na spektakl teatralny pt. „Filadelfijska Opowieść” w wykonaniu aktorów Szkolnego Teatru „Marysia” prowadzonego przez Panią Prof. Gertrudę Dynowską-Trybus. Towarzyszyła nam p. Teresa Jasłowska

ZERWANY KŁOS

1 marca b.r. uczniowie naszej szkoły pojechali do artKINO w Krośnie na film pt: "Zerwany kłos"

NIEZWYKŁY ŚWIĘTY GOŚĆ

W dniach 11-13 stycznia gościliśmy w naszym domu relikwie św. Jana Pawła II. We środę 11 stycznia po uroczystym wprowadzeniu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Słowo wprowadzenia miał ks. Andrzej Kolebuk. Przez kolejne poranki o 6.30 odbyły się uroczyste Msze św. z formularza o św. Janie Pawle II :) W tym czasie możliwość modlitwy przy relikwiach mieli wszyscy domownicy, pracownicy i nauczyciele naszej szkoły. :) :) :)

CHYROWA - CZĘŚĆ II

CHYROWA PO RAZ DRUGI - CZEMU NIE. :) NARTY ZAMIAST W-FU TO DOBRE ROZWIĄZANIE :) DZIĘKUJEMY P. PIOTROWI CIUPIŃSKIEMU ZA CIERPLIWĄ NAUKĘ :) :) :)

CHYROWA 2017

SEZON NARCIARSKI ROZPOCZĘTY :) :) :)

STOK NA CHYROWEJ BYŁ NASZ :) :)