Tam, gdzie rozlega się śpiew, chęć życia tryska z oczu – pisał błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz. Był on przekonany, że muzyka kształtuje piękno duszy młodego człowieka. Dlatego Miejsce Piastowe zawsze rozbrzmiewało chłopięcym śpiewem i dźwiękami różnych instrumentów orkiestry, która powstała tu pod koniec XIX stulecia.

Mijały lata, a muzyczne tradycje były pielęgnowane i rozwijane przez kolejne pokolenia michalitów. Ta chlubna tradycja znajduje kontynuację także w działalności naszej Szkoły.

Chór szkolny – prowadzony przez mgr. Edwarda Świątka, nauczyciela Szkoły Muzycznej w Krośnie. W repertuarze posiada "Pasję wg św. Jana", 4-głosowe pieśni na różne uroczystości roku liturgicznego. Najczęściej chór występuje z towarzyszeniem sekcji instrumentów dętych.

Zespół muzyczny – opiekunem jest Dyrektor Szkoły ks. Leszek Przybylski, w przeszłości basista zespołów "De Colores" i "Michael". Zespół jest propozycją dla tych, którzy już trochę potrafią grać i śpiewać. Daje możliwość kontynuacji odkrytych wcześniej pasji muzycznych.

Do dyspozycji młodych muzyków jest perkusja, instrument klawiszowy „Roland” oraz zestaw gitar. Szkoła dysponuje profesjonalnym nagłośnieniem estradowym.

W repertuarze są głównie utwory, często słuchane w radio przez młodzież; czasami bywają to również piosenki religijne. Zespół występuje przy różnych okazjach, na przykład na studniówce, podczas spotkania z rodzicami itp. Niestety ze względu na krótki okres nauki w liceum skład zespołu ulega ciągłej rotacji.