Św. Jan Bosko, patrząc na chłopców, często powtarzał: Gdy boisko jest puste, szatan ma pełne ręce roboty.  Uczniowie naszej Szkoły, poza normalnymi zajęciami wychowania fizycznego, mają możliwość stałego korzystania z boisk i sali gimnastycznej, które znajdują się na naszym terenie.

Największą popularnością cieszą się: piłka nożna, tenis stołowy, siatkówka i siłownia. Choć prawdopodobnie żaden z naszych uczniów do kadry narodowej nie trafi, to jednak w każdym meczu czy to na boisku trawiastym, czy też na hali każdy z zawodników daje z siebie wszystko. Często odwiedzamy też ściankę wspinaczkową, która znajduje się w hali GOSIR-u w pobliskim Jedliczu. Raz na jakiś czas robimy też wypad na basen do Krosna.

Do okresowych „hitów sportu” należą też biegi długodystansowe, a zimą - jazda na łyżwach czy nartach.