tlo

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  Nasze Liceum położone jest w jednym z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo miejsc regionu. Miejsce Piastowe leży między Beskidem Niskim od południa a Pogórzem Dynowsko-Strzyżowskim od północy. W pobliżu znajdują się liczne parki i rezerwaty, takie jak Magurski Park Narodowy, Jaśliski Park Krajobrazowy czy Rezerwat przyrody Prządki.

  Nic więc dziwnego, że nasi uczniowie nieraz udają się w górskie wycieczki. Możliwość obcowania z przyrodą, relaks po trudach nauki czy wspaniałe panoramy - to tylko niektóre z atutów takiego wypadu. Dotychczas zorganizowaliśmy kilka takich wycieczek, ale już planujemy kolejne.

 

A gdzie byliśmy dotychczas? Zobaczcie sami!

 


  • Góra Grzywacka (567 m.) - szczyt górujący nad doliną rzeki Wisłoka, który zdobyliśmy wchodząc od Nowego Żmigrodu. Przepiękne widoki z 11-metrowej platformy widokowej rekompensują wszelkie trudy podróży. Byliśmy tam 18 listopada 2012 r.

(zobacz  galerię)

 


 

  • Cergowa (716 m.) - u podnóża tej góry leży kilka miejscowości, m. in. Dukla, Jasionka, Lubatowa. U jej stóp wiódł swój pustelniczy żywot św. Jan z Dukli, a w czasie II wojny światowej na północnych zboczach rozbił się niemiecki bombowiec, którego pilot nie docenił wysokości Cergowej.

(zobacz relację i zdjęcia)

 


 

  • Rusinowa Polana i Gęsia Szyja (1489 m.) - to już oczywiście Tatry, które zwiedzaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Jedyne w Polsce góry wysokie chyba na każdym zrobiły piorunujące wrażenie - zwłaszcza, że pogoda była wyśmienita.

(zobacz relację i zdjęcia)

 

 


 

  • ponownie Góra Grzywacka - która tym razem padła łupem chłopaków z pierwszej klasy. Przy okazji pierwszaki zwiedzili też tereny Magurskiego Parku Narodowego, m. in. historyczny cmentarz żydowski z czasów II wojny światowej na Przełęczy Hałbów i muzeum militariów w Dukli.

(zobacz relację i zdjęcia)

 


 

  • Baranie (słow. Stavok - 754 m.) - szczyt na granicy polsko-słowackiej, w obrębie Magurskiego Parku Narodowego. Dzięki 17-metrowej platformie widokowej można stąd podziwiać wspaniałą panoramę całego (!) Beskidu Niskiego. Aż nie chciało się schodzić!

 (zobacz relację, zdjęcia i filmik ze szczytu)

 


 

  • Trzy Korony (982 m.) - w Pieniny pojechaliśmy w ostatni "szkolny" weekend 2013/14. Część z nas wybrała spływ Dunajcem, zaś inni - spragnieni górskich przygód - weszli na najpopularniejszy pieniński szczyt.

(zobacz relację, zdjęcia i filmik ze szczytu)

 


 

  • Babia Góra (czyli Diablak - 1725 m.) - tak wysoko jeszcze nie byliśmy. Na Królową Beskidów wspięliśmy się pięknym, acz wymagającym szlakiem, tzw. Percią Akademików. Łatwo nie było, ale jakoś trzeba sobie zasłużyć na cudowną herbatę w schronisku Markowe Szczawiny...

(zobacz relację, zdjęcia i filmy)

 


 

  •